ویتایتچ ، پایگاه آموزش تخصصی برنامه نویسی و مهارت های کاربردی ویژه بازار کار

ReactJS چیست و چرا ارزش یاد گیری دارد؟

تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸
Reactjs چیست و چرا ارزش یادگیری دارد؟
ReactJS چیست و چرا ارزش یاد گیری دارد؟

تصمیم گیری برای تغییر شغل و ورود به دنیای فناوری به عنوان یک متخصص برنامه نویسی اولین قدم برای شروع یک ماجراجویی بزرگ است. پس از انجام تحقیقات شما مصمم میشوید برای طراحی یک وبسایت ، که به نظر آسان و ضروریست. ما به شما میگوئیم که ReactJS چیست و چرا ارزش یاد گیری دارد؟

شما از قبل اطلاع دارید که دانش پایه برای شروع این شغل html و css و در مرحله بعدی نیاز به تخصص javascript دارید.اما برای کسب اطمینان بیشتر به چند آگهی شغلی در این زمینه سر میزنید تا لیست مهارت های مورد نیاز را بدست آورید.

در بیشتر این پیشنهادات مهارت جدیدی را می بینید به نام reactjs .

آیا این یک زبان برنامه نویسی دیگر است ؟ یا شاید فقط یک نرم افزار کدنویسی باشد. کجا کاربرد دارد؟ reactjs چیست؟

این سوالی است که میخواهیم در این مقاله به آن پاسخ دهیم ، توصیف این کتاب خانه محبوب ، ویژگی های اصلی ومزایای آن و پروژه های ساخته شده با Reactjs . و چرا به عنوان یک برنامه نویس وب یا توسعه دهنده frontend باید آن را یاد بگیرید.

React JS چیست؟

Reactjs یک کتاب خانه متن باز کامپوننت محور است که برای ساخت UI و به صورت ویژه برای وب اپلیکیشن های تک صفحه ای مورد استفاده قرار میگیرد.

ری اکت یکی از محبوب ترین کتاب خانه های جاوا اسکریپت است که در حال حاضر برای ساخت برنامه های frontend استفاده میشود.

توسعه دهندگان فیسبوک ری اکت را در سال ۲۰۱۱ ایجاد کردند و در ابتدا در وب سایت فیسبوک استفاده کردند و تا به امروز جامعه وسیعی از آن پشتیبانی میکنند و منابع زیادی برای یاد گیری آن وجود دارد.

اما بیاید از ابتدا شروع کنیم ، چرا که ممکن است اطلاعاتی راجع به جاوا اسکریپت نداشته باشید و ندانید چه کاربردی دارد .

JavaScript

JavaScript

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است که برا ایجاد المنت های پویا در صفحات وب و وب اپلیکیشن ها استفاده میشود.همه مرورگر های مدرن امروزه از این زبان پشتیبانی میکنند.

تقریبا تمام صفحات وب دارای بسیاری از ویژگی های ایجاد شده توسط این زبان مانند اعتبارسنجی فرم ، انیمیشن های پیشرفته ، پنجره های پاپ اپ و غیره هستند .از جاوا اسکریپت برای ایجاد وب اپلییکیشن ها و صفحات سمت کاربر استفاده میشود.

حال میخواهیم توضیح دهیم که کتاب خانه جاوا اسکریپت چیست و چرا از آن استفاده میکنیم. کتاب خانه SJ یک کد جاوا اسکریپت از پیش نوشته شده است که توسعه برنامه ها را ساده تر و سریع تر میکند.

کتاب خانه ها شامل کامپوننت های آماده ، توابع و الگو های از پیش تعریف شده میشود که میتواند برای ایجاد ویژگی های خاص در برنامه مورد استفاده قرار گیرد.

در بسیاری از موارد همچنین میتواند به کارایی و امنیت بیشتر برنامه های ما کمک کند.از فریمورک های جاوا اسکریپتی برای کاهش میزان کدنویسی و همچنین کاهش هزینه توسعه استفاده میشود زیرا کتاب خانه ها بیشتر رایگان و منبع باز هستند.

خب ما توضیح دادیم که جاوا اسکریپت چیست و مفهوم کتاب خانه را برای شما توضح دادیم ، اکنون دوباره به Reactjs برمیگردیم و خواهید فهمید که برای چه از آن استفاده میشود و چرا محبوبیت دارد.

ویژگی های Reactjs

قبل از به وجود آمدن Reactjs برنامه نویس ها برای توسعه برنامه های سمت کاربر از jQuery یا JavaScript استفاده میکردند.هر برنامه نویس به روش خود کد ها را توسعه میداد که ممکن بود مشکلات زیای را در کار گروهی به وجود آورد.

استفاده از کتاب خانه ای مانند ReactJs میتواند به سازماندهی توسعه برنامه کمک کند و مزایای ویژه ای را فراهم کند که ReactJs را به چنین کتاب خانه محبوب و پر کاربردی تبدیل کند.بیاید نگاهی دقیق تر به این ویژگی ها بیاندازیم.

VirtualDom

اگر از جاوا اسکریپت خام استفاده کرده باشید ، ابجکت DOM نیازمند رندر مجدد برای هرگونه تغییر خواهد بود.اگر یک وبسایت ایستا داشته باشید این عملکرد مشکلی ایجاد نمیکند ، اما در مورد وبسایت های پویا که عناصر تعامل زیادی با کاربران دارند عمکرد خوبی نخواهد داشت و عمل کرد برنامه به میزان قابل توجهی کاهش میابد.

سازندگان ری اکت مصمم هستند که این مشکل را برطرف نمایند و بر همین اساس یک DOM مجازی تولید کرده اند.

زمانی که تغییرات در DOM ایجاد شدند ReactJS یک کپی از آن را میسازد به نام VirtualDOM.

این نسخه با DOM اصلی مقایسه میشود و فقط عناصری که متفاوت هستند دوباره رندر میشوند.با این کار به قدرت محاسبات کمتری نیاز است و زمان بارگذاری کم تر میشود ، به همین دلیل روش خوبی است.

JSX

در ReactJs ، از jsx برای ایجاد قالب به جای html استفاده میشود.

jsx نوعی پسوند javascript است و به ما این امکان را میدهد تا از تگ های html در داخل کد جاوا اسکریپت استفاده کنیم  و از آن برای ایجاد الگو های درون ری اکت استفاده میشود .

ReactNative

ReactNative
ReactNative

در حالی که از  ری اکت جی اس استفاده میکنید برای ایجاد برنامه های تلفن همراه مشکل چندانی سر راهتان نیست. همچنین بسیاری از کامپوننت های آماده برای Android و IOS در این کتاب خانه برای شما فراهم شده است.با یادگیری و استفاده از ReactJs شما به سادگی میتوانید از ReactNative استفاده و برنامه های تلفن همراه را نیز ایجاد کنید.

همچنین بسیاری از کامپوننت های آماده برای Android و IOS در این کتاب خانه برای شما فراهم شده است.با یادگیری و استفاده از ReactJs شما به سادگی میتوانید از ReactNative استفاده کنید.

پروژه های بزرگ با استفاده از ReactJs

Reactjs پروژه ای بسیار محبوب است که نه تنها در ساخت ایده های استارت آپی بلکه در بسیاری از پروژه های شرکت های بزرگ حوضه تکنولوژی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.تعدادی از محبوب ترین پروژه ها که توسط ReactJS ایجاد شده اند.

FaceBook , Instagram , Netflix , New York Times , DropBox , YahooMail

همانطور که در لیست مشاهده میکنید پروژه های عظیمی با استفاده از این تکنولوژی ایجاد شده اند که این نیز دلیلی بر محبوبیت آن باشد.

چرا ReactJS ارزش یادگیری و استفاده دارد؟

پس از معرفی ری اکت و ویژگی های آن ، به این سوال پاسخ میدهیم که چرا باید آن را بیاموزیم.

با توجه به این که کتابخانه ها و فریم ورک های منبع باز زیادی برای توسعه فرانت اند وجود دارد ، ممکن است انتخاب کتاب خانه مورد نظر گیج کننده باشد.

اگر به برنامه ریزی شغلی به عنوان یک توسعه دهنده فرانت اند فکر میکنید ، قطعا ارزش یادگیری دارد.

به یاد داشته باشید برای انجام صحیح هر کاری به ابزار صحیح آن احتیاج داریم ، و در ایجاد UserInterface انتخاب ReactJS میتواند انتخاب صحیحی باشد ، زیرا ReactJS یک کتاب خانه واقعی UI است.

موضوع دیگری که باعث میشود Reactjs ارزش یاد گیری داشته باشد ، پیشنهادات بازار کار است

با فیلتر کردن موضوعات متوجه میشوید که یکی از بیشترین تقاضاها در توسعه frontend است بنابر این در رزومه شما توانمندی فوقالعاده ای محسوب میشود.

مقاله ReactJS چیست و چرا ارزش یاد گیری دارد؟

منبع

اشتراک گذاری
برچسب ها