ویتایتچ ، پایگاه آموزش تخصصی برنامه نویسی و مهارت های کاربردی ویژه بازار کار

معرفی ویژگی جدید Next.js به نام Create Next App

تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۸
nextjs
معرفی ویژگی جدید Next.js به نام Create Next App

امروز قراره که به شما دوستان ویژگی جدید و باحال که چند وقتی میشه به Nextjs اضافه شده رو معرفی کنم که اونم، Create Next App هستش.

Create Next App یک وب اپلیکیشن React که از Nextjs قدرت گرفته رو با یک دستور نصب و ایجاد میکنه. شبیه React اگر یادتون باشه که با دستور npx create-react-app یک پروژه ری اکت برای ما ایجاد می کرد، حالا این ویژگی هم دقیقا مشابه همون ولی با این تفاوت که یک پروژه Nextjs رو برای ما راه اندازی می کنه.

برای شروع کارهایی که باید انجام بدهید این است که دستور زیر را اجرا کنید:

npx create-next-app

برای اینکه برنامه نویسان به بهترین شکل ممکن Nextjs رو تجربه کنند، Create Next App از ابتدا بازسازی شده است:

  • Interactive Experience(تجربه تعاملی): اجرا کردن دستور npx create-next-app (بدون هیچ آرگومانی) اکنون یک تجربه تعاملی را راه اندازی کرده است که شما را در راه اندازی یک پروژه راهنمایی می کند.
  • Zero Dependencies(بدون هیچ وابستگی): شروع اولیه یک پروژه اکنون به همان سرعت یک ثانیه است. Create Next App بدون هیچ dependencies یا وابستگیی فقط ۶۰۴kB فایل نصب می کند. قبل از بهینه سازی های ما ، نسخه قبلی ۵٫۳۸ مگابایت بود. بیش از ۴٫۷ مگابایت از حجم کاهش یافته است!
  • Offline Support(پشتیبانی آفلاین): Create Next App به طور خودکار اگر شما آفلاین هستید و با استفاده از حافظه نهان بسته محلی ، پروژه خود را راه اندازی می کنید ، تشخیص می دهد.
  • قالب پیش فرض جدید پروژه: Create Next App از یک قالب پروژه جدید استفاده می کند که برای برنامه های Nextjs مدرن طراحی شده است. از آنجا که Create Next App در کنار خود Next.js نگهداری می شود، این قالب همیشه با جدید ترین نسخه Nextjs بروز خواهد بود.
  • پشتیبانی از مثال ها: Create Next App می تواند با استفاده از یک مثال از Next.js examples collection ( به عنوان مثال، npx create-next-app --example api-routes )، برنامه خود را راه اندازی کنید.
  • تست شده: این پکیج بخشی از Nextjs monorepo است، و با استفاده از همان مجموعه تست خود Nextjs تست شده است، مطمئن باشید که انتظار می رود با هر نسخه ای که منتشر می شود کار کند.
nextjs

Create Next App قبلاً یک پروژه community maintained (تحت نظارت جامعه) بود، با این حال ، ما احساس کردیم که برای تصحیح اولین برداشت از Next.js. مهم است. به خصوص که ما آن را در Next.js examples collection توصیه می کنیم.

منبع: خود Nextjs.org

اشتراک گذاری
برچسب ها